Black Shark 3 - kolejne dane techniczne i porównanie wersji

Dowiadujemy się kolejnych informacji o Black Shark 3. Czym różnić się będą od siebie obie wersje smartfona?

Xiaomi podgrzewa atmosferę przed prezentacją nowego smartfona Black Shark 3 dedykowanego graczom. Budowa bezkompromisowego smartfona do gier nie jest łatwa. Projektowanie takiego urządzenia zabiera znacznie więcej czasu i wymaga zwrócenia uwagi na detale, które są nieistotne przy budowie zwykłych smartfonów.

Black Shark 3 - kolejne dane techniczne i porównanie wersji

Źródło: gizchina.com

Najnowsze smartfony z rodziny Black Shark 3 są gotowe do premiery, która nastąpi już dziś. Tymczasem na kilka godzin przed oficjalną prezentacją dowiadujemy się kolejnych informacji o nowych smartfonach do gier z Chin.

Zobacz również:

  • POCO M3 w świetnej przecenie! Najtaniej na rynku
  • Tani smartfon dla graczy? Redmi udowodni, że to możliwe. To będzie hit.
  • POCO X3 Pro - super tani flagowiec już 22 marca. Co o nim wiemy?

Z pewnością zarówno Black Shark 3, jak i jego większy brat z dopiskiem Pro do najbardziej kompaktowych smartfonów należeć nie będą. Podstawowy Black Shark 3 zaoferuje wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala. Będzie to panel AMOLED o rozdzielczości Full HD+ z 90 Hz częstotliwością odświeżania. Decydując się na model Pro otrzymamy jeszcze większy panel o przekątnej 7,1 cala. W tym przypadku można liczyć na rozdzielczość QHD+.

Oba wyświetlacze będą posiadać certyfikaty HDR10+ oraz funkcję niezależnego ściemniania stref ekranu. Całość zostanie uzupełniona przez system MEMC 2.0, który czuwał będzie nad regulacją temperatury barwowej.

Dodatkowo oba smartfony Black Shark 3 zaoferują nową funkcję sterowania głosowego w niektórych grach z chińską wersją PUBG Mobile (Peacekkeeper Elite) na czele. W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze w jaki sposób działać będzie to rozwiązanie.

Wiemy już, że Black Shark 3 i Black Shark 3 Pro zaoferują najlepsze podzespoły, jakie są obecnie dostępne na rynku. Czym jednak byłby smartfon do gier bez odpowiedniego oprogramowania? Oba smartfony pracować będą pod kontrolą najnowszego obecnie Androida 10 wspieranego przez nakładkę Joy UI 11. System ten zostanie zmodyfikowany w taki sposób, aby zapewnić jak największą wydajność podczas rozgrywki. Producent dodał do niego kilka funkcji odpowiedzialnych za optymalizacje procesów.

Black Shark 3 - kolejne dane techniczne i porównanie wersji

Źródło: gsmarena.com

W środku budowy umocowano podwójny radiator z komorą parową po obu stronach płyty głównej.

Źródło: gsmarena.com