Black Shark 3 - wyniki testów trafiły do serwisu Geekbench!

Black Shark 3 to gamingowy smartfon Xiaomi, o którym krążą różne pogłoski - m.in. o tym, że może mieć aż 16GB RAM. Dzisiaj w Geekbench pojawiły się wyniki jego testów.

W styczniu do sprzedaży trafił Black Shark 2 Pro w edycji z 8 GB RAM, ale Xiaomi już za niedługo powinno wprowadzić na rynek jego następcę. Piszemy zresztą o tym od jakiegoś czasu, zaś wśród plotek na jego temat pojawiła się m.in. informacja, że może być pierwszym smartfonem z 16GB RAM. Dzisiaj w sieci znalazły się wyniki testów urządzenia w benchmarku Geekbench, jednak nie potwierdzają one tej ilości - jest za to 12GB RAM, procesor Snapdragon 865 oraz ładowanie 66W. Urządzenie działa oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Android 10.

Black Shark 3 - wyniki testów trafiły do serwisu Geekbench!

Co mówią nam uzyskane wyniki, czyli 4302 punkty dla testu jednego rdzenia oraz 12448 dla wielu? Podsumowanie jest proste - będzie to niezwykle mocny telefon. Dla porównania - Xiaomi Mi 10 Pro osiągnęło 904/3290, LG V60 ThinQ 898/3266, a konkurent tej samej klasy, czyli Nubia Red Magic 5 - 934/3444. Zapowiada się zatem naprawdę potężne uderzenie ze strony Xiaomi - ten model może być najwydajniejszym telefonem na świecie. Wypada tylko czekać cierpliwie na oficjalną prezentację urządzenia, które z pewnością będzie sporo kosztować.

Zobacz również:

  • iPhone 13 z procesorem Apple A15 - wydajność zaskakuje!
  • Tani smartfon dla graczy? Redmi udowodni, że to możliwe. To będzie hit.