Black & White po raz drugi

Po przeszło dwóch latach od wydania pierwszej części gry Black & White przyszedł czas na kontynuację. Druga część tej przebojowej gry podobnie jak poprzednio firmuje swoim nazwiskiem Peter Molyneux, co dla wielu graczy już jest gwarancją, że gra będzie doskonała.

Jak zapowiadają twórcy, Black & White 2 będzie kolejną rewolucją w dziedzinie komputerowych gier RPG. Przygoda gracza rozpocznie się pod czas wojny w Edenie. Stanie on przed wyborem: czy rozbudować armie, zdominować i podbić świat, czy stanąć w obranie krainy i chronić wioski przed wrogami. Podobnie jak w pierwszej części, w Black & White 2 ważne będą moralne wybory gracza.

W swych materiałach prasowych wydawcy akcentują dwa elementy, którymi B&W 2 ma nas urzec: doskonała grafika i niezwykła inteligencja wrogów. Znając inne produkcje firmowane marką Electronic Arts, umieramy z ciekawości jak będą wyglądać efekty takie jak ognista rzeka czy trzęsienie ziemi, powodujące rozległe pęknięcia na powierzchni planety. Klimat i pogoda w grze mają zmieniać się w zależności od sytuacji. W grze ujrzymy między innymi suche pustynie Egiptu i górzyste rejony w śnieżnej scenerii.

B&W 2 jest produkowana przez brytyjskie Lionhead Studios, a wydana zostanie przez Electronic Arts. Niestety data jej premiery nie została ustalona.


Zobacz również