BlackBerry 10: 15 tysięcy apliakcji w 37,5 godziny

Kanadyjska firma Research In Motion udowadnia, że deweloperzy zainteresowani są tworzeniem aplikacji dla platformy BlackBerry 10.

Wkrótce na rynku zagoszczą smartfony RIM pracujące pod kontrolą systemu BlackBerry 10. Kanadyjska firma ma nadzieję, że dzięki tej premierze odbije się od dna pamiętając jednak również, że możliwe to będzie jedynie wówczas, gdy zaoferuje swoim konsumentom dostęp do szerokiej oferty kompatybilnych aplikacji.

RIM od dawna zapewniał, że jego oferta w w momencie premiery BB10 będzie bardzo bogata. Dotychczas jednak nie podał żadnych konkretnych liczb. O tym, że firma bardzo się stara, aby tak się faktycznie stało świadczyć mogą różne nagrody jakie przygotowała dla deweloperów. Jedną z nich jest np. 100 USD za każdą aplikację, która uzyska akceptację BlackBerry World (maksymalnie można w ten sposób zarobić 2000 USD).

Czy akcja ta przynosi zamierzony efekt? Wydaje się, że tak. Udowodniła to ostatnia impreza z serii Port-A-Thon, podczas której w zaledwie 37,5 godziny programistom udało się przygotować imponująca liczbę 15 tysięcy kompatybilnych aplikacji.

Pierwszy smartfon z najnowszym systemem RIM zostanie zaprezentowany 30 stycznia. Wcześniej, 18 stycznia, odbędzie się jednak jeszcze ostatni już Port-A-Thon.


Zobacz również