BlackBerry - 31 sierpnia nadejdzie koniec telefonów marki

BlackBerry był niegdyś pionierem rynku telefonów komórkowych. Obecnie produkuje je TCL - ale tylko do końca sierpnia 2020 roku.

Pierwszy telefon BlackBerry pojawił się w 1999 roku i był rewolucyjnym rozwiązaniem - obsługiwał pocztę e-mail, faksowanie przez internet, umożliwiał także przeglądanie stron WWW. Producent zdominował świat w latach 2000-2005, potem pojawiła się konkurencja w postaci iPhone i innych marek. Sama historia firmy BlackBerry to wzloty, upadki, nieudane próby powrotu na rynek, a w końcu skupienie się na produkcji sprzętu elektronicznego, w tym terminali i punktów dostępowych. I na tym obszarze radzi sobie doskonale. TCL w 2016 roku zawarło z BB umowę handlową, dzięki której na rynek trafiły takie modele, jak BlackBerry Keyone (na zdjęciu), DTEK50 czy DTEK60. Za ich opracowanie i produkcję odpowiedzialne było TCL, zaś oprogramowanie dostarczało BlackBerry.

BlackBerry - 31 sierpnia nadejdzie koniec telefonów marki

Umowa ta wygasa 31 sierpnia 2020 roku i już wiadomo, że nie będzie kontynuowana. Obecni użytkownicy smartfonów TCL-BlackBerry otrzymają wsparcie i obsługę techniczną jeszcze przez dwa lata. O braku przedłużenia umowy BlackBerry poinformowało na Twitterze, wstawiając tam list z podziękowaniami dla (jeszcze) partnera. Ostatnim wspólnym telefonem obu firm jest BlackBerry Priv - i więcej już żadnych nie będzie. Samo TCL będzie z kolei produkować smartfony pod swoją własną marką, ma także licencję na produkcję modeli Alcatel do końca 2024 roku.

Zobacz również:

  • Telewizor TCL C64, czyli świetna jakość obrazu w przystępnej cenie
  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: