BlackBerry App - ponad 3 miliardy pobrań

Sklep z aplikacjami należący do kanadyjskiego producenta Research In Motion, przekroczył właśnie liczbę 3 miliardów pobrań. Taką informację podano na oficjalnym blogu Blackberry - marki smartfonów RIM.

Wiadomość ta to pocieszenie dla Research in Motion. Firma ta od dłuższego czasu notuje bowiem fatalne wyniki finansowe. Kanadyjska korporacja coraz gorzej radzi sobie na rynku smartfonów i tabletów. Sytuacji nie ułatwia także fakt posługiwania się przez RIM systemem operacyjnym BlackBerry OS, który nie oferuje takiej liczby aplikacji jak AppStore czy też sklep Google Play. W BlackBerry App znajduje się ich ok. 90 tysięcy. Dla porównania sklep z aplikacjami dla systemu Android liczy ich 450 tys., a liczba rozszerzeń na produkty firmy Apple to około 600 tys.

Sklep z aplikacjami przeznaczonymi na smartfony i tablety BlackBerry został uruchomiony 1 kwietnia 2009 roku. Liczba 3 miliardów pobrań oznacza, że dziennie sklep notował średnią liczbę 2,5 miliona pobrań. Dwie najchętniej pobierane aplikacje w BlackBerry App to Google Maps oraz Facebook w wersji na smartfony RIM.

Firma Research in Motion powstała w 1984 roku w Kanadzie. Z założenia produkuje smartfony i tablety przeznaczone do zastosowań biznesowych. Szczególną popularnością cieszy się w kraju macierzystym oraz w Stanach Zjednoczonych. W ostatnim czasie firma notuje słabsze wyniki, głównie za sprawą tego, iż biznesmeni przerzucili się na produkty marki Apple.