BlackBerry Blog zaatakowany przez hakerów. "Nie pomożecie policji UK..."

Oficjalny blog BlackBerry stał się celem ataku hakerów. Jego powodem było zobowiązanie kanadyjskiej firmy Research in Motion do wspierania policji "w każdy możliwy sposób" w celu stłumienia zamieszek w Londynie.

Hakerzy umieścili na blogu BlackBerry list otwarty ostrzegający RIM przed współpracą z policją UK

Polecamy:

Zobacz też:

Hakerzy, którzy podpisali się jako TeaMp0isoN, umieścili na oficjalnym blogu firmy Research In Motion list otwarty o następującej treści:

"Nie pomożecie policji Wielkiej Brytanii ponieważ jeżeli to zrobicie, niewinni obywatele, którzy znajdą się w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie oraz będą posiadali blackberry zostaną bez powodu oskarżeni. Policja chce aresztować tyle osób ile tylko zdoła, aby ochronić się przed totalną kompromitacją. Jeżeli pomożecie policji dając jej logi z czatów, lokalizacje GPS, informacje o klientach oraz dostęp do BlackBerryMessenger pożałujecie. Mamy dostęp do waszej bazy danych, która zawiera informacje o waszych pracownikach, takie jak ich adresy, nazwiska, numery telefonów i inne. Jeżeli więc pomożecie policji, podamy te informacje do publicznej wiadomości i przekażemy chuliganom."

Atak na blog BlackBerry został przeprowadzony w związku z reakcją firmy RIM na doniesienia, że ich komunikator BlackBerry Messenger (BBM) był wykorzystywany przez uczestników coraz ostrzejszych londyńskich zamieszek do organizowania swoich akcji. Chuligani wybrali BBM, gdyż jest on darmowy oraz, co najważniejsze, szyfruje wychodzące wiadomości.

Po tych doniesieniach kanadyjska firma zapowiedziała, że zamierza współpracować z policją udostępniając jej wszelkie możliwe informacje mogące pomóc w stłumieniu zamieszek.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: