BlackBerry Classic wyprzedany w USA

BlackBerry po restrukturyzacji staje coraz mocniej na nogi, a kolejna dobra wieść dla fanów tej marki to olbrzymie zainteresowanie modelem Classic - sprzedaje się doskonale na całym świecie.

Najlepiej BlackBerry Classic zostało przyjęte w USA, gdzie zapasy zostały wyprzedane do ostatniego modelu. W krajach Europy aż takiego szału nie ma, jednak spora liczba smartfonów zamówiona została w Wielkiej Brytanii, Francji oraz Niemczech. W Stanach Zjednoczonych cena urządzenia wynosi 449 dolarów (ok. 1400 PLN) i trafi ono do zamawiających 17 grudnia, kiedy to ma mieć swoją globalną premierę. BlackBerry Classic używa najnowszej wersji autorskiego systemu producenta, czyli 10.3.1. Wyświetlacz 3,46-cala pokazuje obraz z grafiki Adreno 225 w rozdzielczości 720x720 pikseli. Pod obudową znajduje się napędzający całość procesor dwurdzeniowy Qualcomm MSM8960 Snapdragon 1,5 GHz, który ma do wykorzystania 2 GB RAM.

BlackBerry Classic pozwala na łączenie się z siecią zarówno przez Wi-fi (802.11 a/b/g/n), jak i Bluetooth (4.0), a na zapisywanie danych przeznaczono 16 GB miejsca. Dzięki wejściu na kartę microSD można zwiększyć to do aż 128 GB. Jeśli już mowa o wejściach, warto wspomnieć, że znaleźć tu można microUSB 2.0. Urządzenie ma wbudowany kompas, żyroskop, akcelerometr, a także latarkę. Nie mogło zabraknąć aparatu - ma on 8 MP i pozwala na utrwalanie obrazu w rozdzielczości 3264 x 2448 pikseli. Używany jest on także do rozpoznawania twarzy.