BlackBerry Curve 9360 - polski debiut w ofercie Orange

BlackBerry Curve 9360 trafi do oferty Orange. Przy odpowiednio wysokim planie taryfowym Optymalny lub Optymalny z Internetem będzie go można nabyć nawet za 1 PLN. Smartfon cechuje się elegancką stylistyką, klawiaturą QWERTY i zastosowaniem nowego system BlackBerry 7.

BlackBerry Curve 9360

BlackBerry Curve 9360 obsługiwany jest przy pomocy klawiatury QWERTY i optycznego trackpada. Posiada wsparcie GPS i Wi-Fi, a także aparat fotograficzny 5 Mpix z lampą błyskową oraz wejście na karty SD/SDHC do pojemności 32 GB. Nowy smartfon firmy RIM oferuje też możliwości technologii NFC.

Curve 9360 wyposażono domyślnie w przeglądarkę internetową, klienta e-mail oraz liczne aplikacje społecznościowe. Dysponuje m.in. platformą komunikacji BlackBerry Messenger (BBM), aplikacją Social Feeds 2.0 oraz mobilnym Facebookiem, który doczekał się integracji z BBM oraz wprowadzenia czatu.

Ważną sprawą dotyczącą smartfonu wchodzącego właśnie do oferty Orange jest jego system operacyjny BlackBerry 7, który oferuje wiele fabrycznie wgranych aplikacji zwiększających produktywność. Wśród nich jest m.in. aplikacja Documents To Go dostępna bezpłatnie w wersji premium.

Producent podaje, że Curve 9360 to smartfon przystępny cenowo, łatwy w obsłudze i cechujący się zaletami znanymi z innych telefonów BlackBerry. Jedną z funkcji, która ma zapewnić bezpieczeństwo użytkownika jest usługa BlackBerry Protect. Zabezpiecza ona dane przechowywane w chmurze i pomaga w lokalizacji zgubionego telefonu.