BlackBerry Curve - RIM zaprezentował nowe modele

Firma Research In Motion zaprezentowała nowe telefony z doskonale znanej serii BlackBerry Curve. Są nimi: 9350, 9360 oraz 9370. Smartfony różnią się od siebie niuansami...

Wszystkie z zaprezentowanych modeli wyposażone są w ekran o o przekątnej 2,44 cali. Każdy z nich posiada także aparat z autofokusem o rozdzielczości 5 megapikseli. Zdjęcie będzie można doświetlić diodą LED. Rozdzielczość materiałów wideo to 640 x 480 pikseli, ale pamiętajmy, że telefony RIM, nie są nastawione na multimedia.

Wszystkie nowe modele z serii Curve, pracują pod kontrolą systemu BlackBerry 7 OS, obsługują HTML 5 oraz posiadają usprawnioną nawigację GPS (działa ona szybciej). BlackBerry Curve 9350, 9360 oraz 9370, napędzane są przez procesor o taktowaniu 800 MHz i 512 MB pamięci operacyjnej.

Jakie są więc różnice?

Model 9370 posiadać będzie 1 GB pamięci wewnętrznej i przeznaczony będzie dla sieci zarówno GSM, jak i CDMA. 9360 przeznaczony będzie dla sieci GSM a 9350 dla CDMA.

Amerykańska premiera, bliźniaczo podobnych telefonów, planowana jest jeszcze w tym miesiącu. We wrześniu smartfony mają pojawić się na wybranych rynkach. Póki co, nie wiadomo, czy znajdzie się na nich Polska. Podobno RIM mocno chce zainwestować w rynek środkowoeuropejski. Czy to oznacza, że doczekamy się nowych telefonych z serii Curve w naszym kraju?