BlackBerry KEY2 LE już w sprzedaży w Polsce. Ile trzeba dać za najtańszy smartfon marki?

Marka BlackBerry nie daje za wygraną i pod skrzydłami chińskiego TCL proponuje nam kolejne smartfony z Androidem na pokładzie. Najnowsza budżetowa propozycja właśnie trafiła do sprzedaży w naszym kraju.

BlackBerry KEY2 LE

Pod względem designu BlackBerry KEY2 LE jest bratem bliźniakiem bardziej zaawansowanego modelu KEY2. Wykonana z poliwęglanu rama smartfonu została powleczona chropowatą teksturą, która zdecydowanie ułatwia pewne trzymanie urządzenia w dłoni. Ekranowi Full HD o przekątnej 4,5 cala towarzyszy charakterystyczna dla marki fizyczna klawiatura QWERTY na dole.

W stosunku do modelu KEYone same klawisze zostały powiększone o 10 proc. Sercem smartfonu jest Snapdragon 636 korzystający z 4 GB pamięci RAM. Dostępne będą dwa warianty przestrzeni na dane użytkownika - 32 i 64 GB. Wbudowana bateria o pojemności 3000 mAh obsługuje standard ładowania Quick Charge 3.0. Na podwójny aparat z tyłu składają się moduły 13 MP i 5 MP z trybem portretowym. Przedni aparat ma 8 MP i funkcję Wide Selfie.

Polskie ceny BlackBerry Key2 LE prezentują się następująco: wersja 32 GB (single SIM) - 1699 złotych, wersja 64 GB (dual SIM) - 1849 złotych. Drugi z wariantów zawita do sklepów dopiero po 12 listopada.