BlackBerry Mobile Fusion - wieloplatformowe zarządzanie urządzeniami mobilnymi

Nowe rozwiązanie firmy RIM pozwoli przedsiębiorstwom na zarządzanie smartfonami i tabletami pracującymi pod kontrolą systemów BlackBerry, Android oraz iOS. Do tej pory kanadyjska firma oferowała tylko możliwość zarządzani urządzeniami mobilnymi z rodziny BlackBerry.

Android, BlackBerry, iOS

Według firmy RIM, z urządzeń BlackBerry korzysta 90 proc. przedsiębiorstw z listy Fortune 500. Wzrost popularności Androida i iOS przyczynił się jednak do tego, że urządzenia prywatne często wykorzystywane są w celach zawodowych, co utrudnia zarządzanie bezprzewodowym dostępem do poufnych danych w sieciach korporacyjnych. Dlatego właśnie powstało rozwiązanie BlackBerry Mobile Fusion.

Alan Panezic z RIM powiedział, że BlackBerry Mobile Fusion łączy w sobie technologię BlackBerry Enterprise Server dla urządzeń BlackBerry z możliwościami zarządzania urządzeniami z systemami iOS i Android, a wszystkie te funkcje są dostępne za pośrednictwem konsoli w przeglądarce internetowej.

Panezic dodaje, że rozwiązanie to umożliwi działom IT skuteczny nadzór nad wykorzystaniem zarówno firmowych, jak i prywatnych urządzeń mobilnych używanych do pracy. W ten sposób firma RIM wkracza na rynek rozwiązań dla wieloplatformowego zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM). Jej doświadczenie i opinia jaką wyrobiła sobie w świecie biznesu powinny jej pomóc.

Rozwiązanie BlackBerry Mobile Fusion jest w fazie wstępnych testów beta w kilku przedsiębiorstwach. Obecnie również przyjmowane są zgłoszenia od firm, które chcą wziąć udział w zamkniętym programie beta. Rozpocznie się ona w styczniu 2012 roku, a już w marcu Mobile Fusion ma wejść do powszechnego użytku.