BlackBerry Passport sprzedaje się świetnie

25 września opisaliśmy dokładnie BlackBerry Passport, czyli smartfon z kwadratowym ekranem i fizyczną klawiaturą. Choć urządzenie nie powala specyfikacją, a cena w przedsprzedaży wynosi 599 dolarów, sprzedaje się świetnie.

Poinformował o tym sam szef firmy, John Chen (ten, który twierdzi, że BB jest liderem rynku mobilnego). Przedsprzedaż ruszyła w tym tygodniu, a po dziś dzień zamówionych zostało 200 tysięcy egzemplarzy smartfona. Cały zapas, jaki znajdował się w internetowym sklepie BlackBerry, został wyprzedany w sześć godzin, a egzemplarze, które przeznaczono do sprzedaży poprzez Amazon, rozeszły się w 10 godzin.

Oczywiście nie jest to może tak spektakularny sukces, jak sprzedaż milionów nowych modeli Apple, jednak świadczy o tym, że ta nieco zapomniana marka ma wciąż swoich wiernych fanów. Dodatkowo Chen poinformował, że straty, jakie poniosła jego firma w drugi kwartale finansowym, były mniejsze, niż zakładano. Tak więc firma powoli staje na nogi. Passport jest pierwszym smartfonem BlackBerry od prawie dwóch lat, a do końca roku na rynek powinno trafić kolejne urządzenie klasy Q10.