BlackBerry PlayBook otrzymał czat wideo i aplikację Facebooka

W tym tygodniu pierwszy tablet firmy RIM doczekał się nowych aplikacji. PlayBook dysponuje teraz czatem wideo. Oprócz tego, otrzymał również aplikację Facebooka zoptymalizowaną specjalnie dla potrzeb jego 7-calowego ekranu dotykowego.

Jednym z większych problemów PlayBooka, z którym musi sobie poradzić jest mała liczba aplikacji dostępnych dla jego systemu operacyjnego. Nowe programy zapowiedziane na BlackBerry World 2011 na pewno ucieszą wszystkich posiadaczy tego urządzania.

Czat wideo PlayBooka pozwala na wideorozmowy przez Wi-Fi z innymi użytkownikami tabletu firmy RIM. Podobnie jak w przypadku iPada i tabletów z systemem Android, nie można przy jego pomocy rozmawiać z użytkownikami innych systemów operacyjnych. Ze znajomymi łączymy się przeglądając listę kontaktów lub wpisując BlackBerry ID.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 27.07.2021]

Aplikacja oferuje miniaturkę obrazu z naszej kamery wyświetlaną na ekranie. Dzięki temu wiemy, co widzi nasz rozmówca i czy przypadkiem nie trzeba wyłączyć wizji. Jest też opcja przełączania między przednią i tylną kamerą oraz możliwość wyciszenia. Gdy ktoś do nas dzwoni otrzymujemy powiadomienie. Możemy odebrać rozmowę audio lub wideo, a także odrzucić lub zignorować połączenie. Istnieje też opcja Do Not Disturb, po której uruchomieniu nie jesteśmy niepokojeni powiadomieniami.

Dodano również aplikację Facebooka specjalnie zoptymalizowaną dla tabletu firmy RIM. Oferuje ona wszystkie funkcje znane z serwisu społecznościowego dostosowane odpowiednio do 7-calowego wyświetlacza. Kto nie otrzymał tych aplikacji w formie aktualizacji, powinien znaleźć je w sklepie BlackBerry App World.