BlackBerry ponownie powraca! Kupisz ich smartfona z modemem 5G?

Kolejna firma podejmie się produkcji smartfonów z klawiaturą QWERTY i logo BlackBerry na obudowie. Co o nich wiemy i kiedy zadebiutują?

Tym razem za produkcję smartfonów BlackBerry ma zamiar zabrać się startup OnwardMobility. Pierwsze urządzenia mają się pojawić w sprzedaży w przyszłym roku. Obowiązkowym elementem specyfikacji technicznej będzie obecność modemu sieci 5G.

Smartfon BlackBerry Key 2

Smartfon BlackBerry Key 2

Wszystko wskazuje na to, że BlackBerry zamierza po raz kolejny walczyć o swoje miejsce na rynku. Firma OnwardMobility ogłosiła plany wydania nowego smartfona BlackBerry. Będzie to pierwsze urządzenie z logo tej firmy na obudowie z modemem sieci 5G. Nie zabraknie również charakterystycznej, fizycznej klawiatury QWERTY.

Nowy smartfon ma nie pojawić w Ameryce Północnej i Europie w pierwszej połowie 2021 roku.

Całość brzmi dosyć znajomo. Klika lat temu BlackBerry miało na zawsze odejść do historii. Nad losem firmy zlitowało się TCL, które uruchomiło produkcję dwóch smartfonów sprzedawanych na licencji BlackBerry. Umowę rozwiązano w lutym tego roku. Teraz BlackBerry ma szansę na kolejne odrodzenie dzięki mało znanemu startupowi.

Prezes OnwardMobility, Peter Franklin przekazał, że najnowsza wersja Blackberry będzie zarówno elegancka, jak i bezpieczna. Firma planuje ścisłą współpracę z BlackBerry i FIH Mobile Limited, spółką zależną Foxconn Technology Group.

W chwili obecnej nie znamy szczegółowych informacji o nadchodzącym urządzeniu. Pewnikiem jest klawiatura QWERTY oraz obecność zintegrowanego modemu sieci 5G. Zapewne całość pracować będzie pod kontrolą Androida.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A71.

Źródło: engadget.com