BlackBerry twierdzi, że jest liderem rynku mobilnego

Wszystkie statystyki i analizy wskazują na to, że Android rządzi na rynku urządzeń przenośnych. Jednak szef BlackBerry twierdzi, że to właśnie jego firma zajmuje pozycję lidera.

O BlackBerry było przez dłuższy czas tak cicho, że można by podejrzewać zniknięcie firmy z rynku albo jej przebranżowienie się. Tym bardziej, że według ostatnich statystyk, udział urządzeń BB na rynku wynosi 0,8%, zaś analitycy przewidują, że do końca 2018 roku zmniejszy się do 0,3%. Szef BlackBerry, John Chen, przyznał co prawda, że system z numerkiem 10.2.1 nie jest przesadnie intuicyjny, ale winą za małe udziały w rynku obarczył... branżowe portale, które robią - ogólnie rzecz ujmując - czarny PR firmie.

BlackBerry twierdzi, że jest liderem rynku mobilnego

John Chen

Przyznał także, że BlackBerry miało przez pewien czas mnóstwo problemów, a obecnie wchodzi na ścieżkę odzyskiwania klientów i dynamicznego zdobywania nowych. Firma uruchomiła w tym celu Fact Check Portal, czyli miejsce, gdzie mają być zamieszczane "prawdziwe informacje o produktach i usługach firmy". Na zakończenie pan Chen dodał najlepszy kąsek: "Przedstawimy dowody, świadczące o tym, że BlackBerry nadal jest liderem na rynku mobilnym i ujawnimy mechanizmy nieczystych działań marketingowych naszej konkurencji." Jak na razie wypowiedź szefa BB wywołała szereg ironicznych komentarzy i memów na portalach branżowych. Inni twierdzą, że nadchodzący 1 lipca pomylił się Chenowi z 1 IV.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 14.09.2021]