BlackBerry w Polsce

Era ma propozycję dla firm których pracownicy potrzebują stałego dostępu do poczty elektronicznej. Operator rozpoczął testy nowych usług komunikacji bezprzewodowej, opartych na urządzeniach firmy Research In Motion (RIM).

BlackBerry 7100

BlackBerry 7100

BlackBerry - stanowiące sporą konkurencje dla palmtopów z systemami Pocket PC czy PalmOS - zdobyły popularność głównie w Stanach Zjednoczonych. Wiele przedsiębiorstw zdecydowało się na wykorzystanie rozwiązań marki RIM (sprzętu i oprogramowania serwerowego) w celu zapewniania swoim pracownikom mobilnej komunikacji. Udział firmy w rynku korporacyjnym w USA szacowany jest na 15%.

Era wierzy, że produkty RIM przyjmą się również w Polsce. Operator zaoferuje klientom palmtopy BlackBerry serii 7000. Są to właściwe trzyzakresowe telefony klasy smartphone, które w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem serwerowym zapewniają stały dostęp do poczty elektronicznej (GPRS), zasobów korporacyjnego intranetu, synchronizację osobistego kalendarza oraz z dostęp (z ograniczoną funkcjonalnością) do stron WWW. Mobilne terminale mogą odczytywać wiele formatów plików przesyłanych jako załączniki w poczcie (MS Word, MS Excel czy PDF). Jak zapewnia Era klienci będą mogli w pełni korzystać z powyższych usług także w roamingu.

W testach urządzeń BlackBerry weźmie udział kilkunastu klientów korporacyjnych PTC.


Zobacz również