BlackBerry wprowadza znikające wiadomości tekstowe

Prezes BlackBerry zapowiedział ostry powrót do gry i realizuje swoje plany. Passport rozchodzi się w przedsprzedaży jak świeże bułeczki, a smartfony otrzymają nowe funkcje.

Wiadomości tekstowe, które znikają po określonym przez nadawcę czasie - mówi Wam to coś? Oczywiście, tego typu rozwiązaniem zasłynął Snapchat. BlackBerry nie wstydzi się "pożyczyć" pomysłu i testuje właśnie taką opcję na swoich urządzeniach. Została nazwana "Timed Message", a zasada działania jest dziecinnie prosta - użytkownik pisze wiadomość, a następnie na specjalnym zegarku ustala czas, po jakim ma ona zniknąć i gotowe. Prezentację tego rozwiązania pokazuje na poniższym filmiku Jeff Gadway z BlackBerry.

Kolejna testowana funkcja to Message Retraction - pozwala ona na usunięcie wysłanej wiadomości przez jej autora. Ma być to przydatne w przypadku wysłania jej do złego odbiorcy lub - po ludzku - napisania czegoś, czego się potem żałuje. Obie opisane funkcje testowane są przez wybranych użytkowników na BlackBerry 10 oraz Androidzie. Mają wejść w życie wraz z BBM 2,5 (dla Androida, iPhone i BB10) w najbliższym czasie.