BlackSheep uchroni internautów przed kradzieżą danych

Od czasu ukazania się rozszerzenia Firesheep do przeglądarki Firefox rozgorzała dyskusja na temat ochrony użytkowników korzystających z sieci WiFi w miejscach publicznych. Nowym, skutecznym rozwiązaniem problemu ma być zaprezentowany właśnie BlackSheep.

Rozszerzenie BlackSheep to odpowiedź na zagrożenie, o którym zaczęło się głośniej mówić dwa tygodnie temu. Właśnie wtedy świat obiegła wiadomość o dodatku do Firefoska o nazwie Firesheep. Pozwala on nawet kompletnym amatorom wykradać dane logowania do serwisów online innym użytkownikom w tej samej niezabezpieczonej sieci WiFi.

Firesheep podobno został stworzony w celu zaalarmowania internatów o skali problemu i łatwości z jaką można przejąć czyjeś dane. Akcja już osiągnęła skutek. Właśnie pojawił się BlackSheep - rozszerzenie do Firefoksa chroniące przed wykradaniem informacji.

Zobacz również:

  • Firefox - historia aktualizacji [08.09.2021]

Czarna owca zabezpiecza użytkowników przed potencjalnym atakiem. Działanie rozszerzenia jest proste. Pracując w tle BlackSheep wyszukuje czy inny użytkownik sieci posiada zainstalowany dodatek Firesheep. Jeśli go wykryje natychmiast informuje o tym użytkownika rekomendując mu by wylogował się ze wszystkich aktywnych sesji w przeglądarce i przestał używać sieci do której jest podłączony.

Co ciekawe, BlackSheep wykorzystuje dużą część kodu użytego w Firesheep, jednak zamiast wykradać dane, został on stworzony by je chronić. Więcej informacji na temat rozszerzenia BlackSheep można znaleźć na oficjalnej stronie produktu.