BlackSite: Area 51 już niedługo w sklepach

Niestety ta dobra informacja dotyczy jedynie posiadaczy PC'tów oraz Xboxów 360. Premiera tytułu na konsolę PlayStation 3 odbędzie się później. Co ważne, BlackSite: Area 51 jest już drugą grą od Midway, której premiera na konsolę Sony jest przesunięta.

Pierwszy opóźniony tytuł to Stranglehold. Jest to shooter w którym gracz kieruje postacią z perspektywy trzeciej osoby. Trzeba przyznać, że gra posiada całkiem niezłe referencje. Powstała przecież na silniku Unreal Tournament 3, a przy jej tworzeniu udział brał sam John Woo.

Teraz po Stranglehold przyszła kolej na BlackSite: Area 51. Jak oficjalnie zapowiedziała firma Midway, gra jest już w ostatecznej fazie produkcji i na sklepowych półkach ukaże się 12 listopada. Niestety data ta dotyczy jedynie Xboxów 360 oraz PC. Premiera na PlayStation 3 została przesunięta na bliżej nieokreślony czas w grudniu.

Warto przypomnieć, że BlackSite: Area 51, pomimo zbieżności tytułów, nie jest kontynuacją popularnego w swoim czasie dzieła Area 51. Tak przynajmniej utrzymują jej twórcy. Gracz będzie się miał okazję wcielić w rolę Aerana Pierce'a. Człowieka, który walcząc z obcymi będzie musiał uratować świat.

Producent do tej pory nie podał oficjalnego powodu z jakiego data premiery na konsolę PlayStation 3 została przesunięta. Tak więc możemy się jedynie domyślać i czekać, aż tytuł w końcu trafi na sklepowe półki.


Zobacz również