Blaszak dla śmiertelnika czy monstrum dla gracza - AMD podpowie

Koncern AMD rozpoczął nową kampanię pod szyldem AMD Game!, której zadaniem jest nadawanie identyfikatorów komputerowym konfiguracjom spełniającym wymagania najnowszych gier.

Program ma ułatwić graczom (tym przeciętnym, a nie tym najbardziej wymagającym) wybór najlepszych komponentów, niezbędnych do płynnej zabawy z najnowszymi, wymagającymi tytułami. W programie uczestniczą oprócz AMD także Acer, Alienware, Logitech i Microsoft. Komputerowe konfiguracje będą oznaczane logotypami AMD Game! Podobne oznaczenia nosić będą także podzespoły. Co oczywiste, w systemach z takim logo znajdą się procesory AMD Phenom, Athlon i nadchodzące Turion Ultra, karty graficzne Radeon HD 3000 i chipsety AMD.

Nalepki będą dwojakiego rodzaju - "Game! Experience" ("Game! Ready" dla osób samodzielnie składających komputer) oraz "Game! Ultra". Na oznaczenie "Experience" zasłuży system co najmniej z układem Athlon X2 5600+, chipsetem AMD 770/Nvidia nForce 500 i kartą HD Radeon 3650. Oznaczenie "Ultra" przeznaczone jest dla systemów wyposażonych w przynajmniej czterordzeniowego Phenoma X4 9650, chipset AMD 770 i kartę Radeon HD 3870.

AMD powołuje się na badania przeprowadzone przez Jon Peddie Research, z których wynika, że 2/3 wszystkich sprzedanych w 2007 r. komputerów (a było ich ok. 261 mln.) charakteryzowało się tylko podstawową wydajnością, jeśli chodzi o obsługę gier. Nigel Dessau, szef marketingu AMD przekonuje, że ze wsparciem liderów branży w segmencie gier PC, AMD Game! sprawi, że klienci nie będą potrzebowali specjalistycznej wiedzy na temat sprzętu. "Przemysł komputerowy jest winien użytkownikom tę samą przewidywalność, prostotę i dostępność pecetów do grania, jaką zapewniają producenci konsol", dodaje.

Więcej informacji: AMD Game!