Błędy w Mozilli Firefox 3

Miało być tak pięknie: kilka dni temu udostępniono testerom wersję przeglądarki, z której powinna narodzić się oficjalna beta. Szybko okazało się, że w kodzie ciągle znajduje się spora liczba błędów, ale deweloperzy są zadowoleni z postępów.

Przypomnijmy: mimo sześciomiesięcznego opóźnienia względem planów, Mozilla Firefox 3 znajduje się ciągle w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Nie udostępniono jej jeszcze oficjalnie szerszej publice.

Opublikowana wersja testowa Firefoksa 3 lada moment ma przerodzić się w wydanie beta 1. Jednak w jej kodzie ciągle znajduje się wiele błędów oznaczonych jako "blokujące" (ang. blockers) - przed ich poprawieniem ostateczna wersja przeglądarki nie powinna w ogóle ujrzeć światła dziennego.

Dlatego Fundacja Mozilla poprosiła niedawno deweloperów o dalszy podział bugów na "bardzo ważne" i "mniej bardzo ważne". Pozwoli to programistom skupić się na istotnych fragmentach kodu. Większość z problemów i tak zostanie poprawiona dopiero w okolicach Mozilli Firefox beta 3 lub później - jest po prostu zbyt wiele.

Deweloperzy chcą osiągnąć stan, w którym najważniejsze błędy znikną, a reszta zostanie prawdopodobnie wyrzucona wraz z nadmiarowym - tj. implementującym nowe funkcje - kodem.

Aktualnie dostępna jest trzecia wersja RC pierwszej bety Mozilli Firefox (Mozilla Firefox b1RC3)

Aktualizacja: 18 listopada 2007 14:32

Tekst został zaktualizowany.