Blender 2.71 - kolejne ulepszenia "kombajnu" do animacji i grafiki 3D

Jeśli chce się robić własne gry, animacje wideo czy też efektowne grafiki, nie trzeba wydawać majątku na specjalistyczne oprogramowanie. Można na przykład użyć darmowego Blendera, który umożliwia wszystkie wymienione operacje.

O Blenderze pisaliśmy już kilkakrotnie, a jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał o tym oprogramowaniu, wypada wyjaśnić, że to znakomita, darmowa aplikacja, oferująca liczne narzędzia dla projektantów. Można z jej pomocą tworzyć modele 3D i animować je, tworząc filmiki, prezentacje, a także interaktywne elementy, które następnie da się zainstalować w innych aplikacjach. Początkowo liczba dostępnych opcji może nieco oszałamiać, jednak w sieci znajdują się liczne przewodniki i poradniki, dzięki którym krok po kroku każdy użytkownik może opanować wszystkie narzędzia programu.

Blender 2.71 - kolejne ulepszenia "kombajnu" do animacji i grafiki 3D

Listę zalet można by długo wymieniać, więc wspomnę tylko o ciekawszych cechach Blendera. Będą to: realistyczne oddziaływania fizyczne, dodawanie efektów jak dym, płynące ciecze, synchronizacja dźwięku i animacji, czy też wsparcie dla HDR. Wersja 2.71 przynosi sporo nowości i ulepszeń. Znajdziemy w nich między innymi nowe efekty, bardziej zaawansowane opcje renderowania, poprawki w interfejsie użytkownika, dodatkowe narzędzia do tworzenia tekstur oraz animacji i inne usprawnienia. Zlikwidowano także aż 400 bugów.

Blender 2.71 można pobrać w pełnej wersji z naszych stron.

- Blender 2.71 dla systemów 32-bit

- Blender 2.71 dla systemów 64-bit