Blender oferuje teraz jeszcze więcej możliwości

Blender to aplikacja, o której pisałem już na łamach naszego portalu. Świeże wydanie przynosi nowe możliwości kreacji, dzięki którym da się tworzyć jeszcze lepsze animacje, grafiki oraz gry.

Blender to narzędzie rozwijane od lat, które docenia coraz więcej osób. Nic jednak dziwnego, ponieważ użytkownik otrzymuje tu za darmo to, co w przypadku innych aplikacji do tworzenia grafiki i animacji może kosztować dość dużą kwotę. Nie ma problemu z tworzeniem modeli 3D, animacji z dynamicznym oświetleniem i interaktywnymi elementami, jak również i pełnoprawnych gier wideo. Nadto warto dodać, że przygotowane za pomocą Blendera rzeczy można następnie użyć w innych programach. Ponieważ to popularne narzędzie, w sieci można znaleźć liczne poradniki dotyczące wykorzystania jego ogromnych możliwości.

Blender oferuje teraz jeszcze więcej możliwości

Najnowsze wydanie Blendera nosi numer 2.72a i oferuje znaczne usprawnienia interfejsu użytkownika, nowe funkcje renderowania, ułatwiające pracę zmiany w edytorze animacji, a także dodatkowe narzędzie do modelowania - “Face split by edges”. Pojawia się także efekt oświetlenia "Sun Beams", dzięki któremu można tworzyć realistycznie padające światło słoneczne. Twórcy gier otrzymują kilkanaście nowych narzędzi, jak “Property Sensor”, “Track To”, “Level mode” dla “Property”, “X-Ray” oraz “Property/Material”.

Zobacz również:

  • Zaoszczędź w Media Expert: laptopy, smartfony i akcesoria do 80% taniej

Najnowsze wydanie może pobrać z naszych stron:

- kliknij tutaj, aby przejść do strony pobierania Blender 2.72 a dla systemów 32-bit

- kliknij tutaj, aby przejść do strony pobierania Blender 2.72 a dla systemów 64-bit