Blender - poprawiona wersja już do pobrania

Blender to potężne, darmowe narzędzie, umożliwiające tworzenie wspaniałych animacji, grafik, a nawet kompletnych gier. Najnowsza wersja znalazła się właśnie na naszych serwerach.

Blender jest projektem open-source, dzięki czemu wszyscy użytkownicy mogą brać udział w jego ulepszaniu. Można by długo wymieniać zastosowania - znajdziemy tu możliwość tworzenia modeli 3D, renderowania scen animowanych, fotorealistyczny rendering grafiki, spory wachlarz narzędzi do animacji, narzędzia symulujące efekty dymu, mgły czy oddziaływań fizycznych, a nawet kompletny silnik do tworzenia gier - jednak najlepiej pokazać gotowe efekty działania aplikacji. Prezentuje je poniższy filmik:

Co najważniejsze, Blender jest maksymalnie przyjazny dla użytkownika, więc nawet osoby o zerowym doświadczeniu mogą tworzyć swoje projekty. Pomocą służą liczne pomoce i przewodniki (zarówno wideo, jak i pisane), które można znaleźć nie tylko na oficjalnej stronie projektu, ale w całym Internecie. Wśród gier, do których powstania wykorzystano to narzędzie, znajdziemy między innymi pierwszoosobową przygodówkę Dead Cyborg czy udaną platformówkę Boro-Toro.

Blender - poprawiona wersja już do pobrania

Blender - silnik do gier

Zapraszamy do pobierania najnowszej wersji - oznaczonej numerkiem 2.70a - z naszej strony.