Blisko co piąty telefon Apple będący w użyciu to iPhone 5s

W sieci pojawiły się statystyki dotyczące tego, jak prezentuje się popularność najnowszego topowego telefonu w ofercie Apple na tle innych modeli iPhone;ów będących dziś w użyciu. Wynika z nich, że iPhone 5s znajduje się w posiadaniu blisko 20% właścicieli smartfonów producenta z Cupertino.

Za badanie odpowiedzialna jest firma analityczna Mixpanel. Opublikowane przez nią statystyki pozwalają określić popularność najnowszych telefonów iPhone 5s i iPhone 5c na tle wszystkich innych wydanych modeli smartfonów w poprzednich latach. Ich poprzednik, iPhone 5 jest obecnie najpopularniejszym smartfonem Apple i korzysta z niego 32,65% użytkowników. Wygląda więc na to, że użytkownicy zaakceptowali wprowadzony w nim czterocalowy ekran.

Okazuje się, że iPhone 5s stanowi 19,31% obecnych telefonów Apple w użyciu. Wygląda na to, że niedługo może przegonić ostatni 3,5 calowy model, ponieważ iPhone 4s odpowiada dziś za 23% rynku i jego popularność systematycznie spada. Spotka go pewnie taka sama sytuacja, jak iPhone’a 4, którego dziś używa 16% użytkowników. Znacznie gorzej wygląda sytuacja w przypadku iPhone’a 5c, który najwyraźniej nie okazał się sukcesem. Zdecydowało się na niego jedynie około 6% użytkowników.

Zobacz również:

Blisko co piąty telefon Apple będący w użyciu to iPhone 5s

Nowe telefony iPhone 5s i iPhone 5c trafiły do sprzedaży jednocześnie pod koniec ubiegłego roku. Smartfon oznaczony iPhone 5s to obecnie flagowe urządzenie Apple, które wyposażono w nową generację procesora i czytnik linii papilarnych. Drugi model, czyli iPhone 5c z plastikową obudową, to z kolei urządzenie nieco tańsze, które pod względem sprzętowym bazuje na wydanym rok wcześniej modelu o nazwie iPhone 5.

źródło: appleinsider.com