BlizzCon 2008: znamy kolejne fakty o Wrath of the Lich King

Premiera kolejnego dodatku do World of Warcraft zbliża się wielkimi krokami. Na tegorocznej imprezie BlizzCon, pracownicy firmy Blizzard, zdradzili wiele nowych szczegółów dotyczących Wrath of the Lich King. Wybraliśmy dla Was kilka, naszym zdaniem, najciekawszych informacji.

Wiadomo było, że na imprezie BlizzCon odbywającej się na miesiąc przed oficjalną premierą dodatku Wrath of the Lich King, gracze mogą spodziewać wielu niespodzianek. Trzeba przyznać, że pracownicy firmy Blizzard nie zawiedli swoich fanów.

Już wcześniej informowano, że w dodatku pojawią się nowe Raidy. Blizzard postanowił rzucić nieco więcej światła na ten ważny element gry. Jedną z zaprezentowanych instancji rajdowych jest lokacja o nazwie The Chamber of Aspects. Gracze spotkają tam jednego głównego przeciwnika (smoka) oraz trzech mniejszych. Jednak aby pokonać wrogów można zastosować kilka różnych taktyk. Jedną z nich jest atakowanie każdego z mniejszych smoków pojedynczo, na samym końcu pozbywając się głównego bossa. Można również od razu starać się walczyć ze wszystkimi wrogami jednocześnie. Ci, którym uda się wygrać stosując trudniejszą taktykę, otrzymają w nagrodę dużo lepsze przedmioty.

Drugim zaprezentowanym Raidem był The Eye of Eternity, gdzie głównym przeciwnikiem graczy ma być smok Malygos.

Tom Chilton wypowiedział się również w sprawie trudności nowych instancji. Te podobno nie będą tak wymagające jak było to w przypadku The Burning Crusade. Gracze będą mogli pokonać dużą część przeciwników bez stosowania ekstremalnie skomplikowanych taktyk.

Co ciekawe, Blizzard chce udostępnić możliwość brania udziału w najtrudniejszych wyprawach jak największej liczbie graczy. Zmianie ulegną więc wymagania niezbędne do uczestnictwa w Raidach. We Wrath of the Lich King tylko jedna osoba z grupy będzie musiała spełnić minimalne kryteria do tego by iść na Raid (nie dotyczy to, rzecz jasna, poziomu doświadczenia). Dzięki niej do rozgrywki zostanie dopuszczona reszta grupy.