BlizzCon: Nowe informacje o Starcraft 2

Na niedawnej imprezie Blizzarda, oprócz zapowiedzi głośnego dodatku do World of Warcraft, mieliśmy również przyjemność usłyszeć parę nowych rzeczy o grze Starcraft 2. Większość informacji dotyczy trybu single-player. Trzeba przyznać, że niektóre z nich mogą naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

Blizzard potwierdził, że przygotowania do premiery Starcrafta 2 idą pełną parą. Pomimo, iż studio jest w trakcie udoskonalenia najpopularniejszego obecnie na świecie MMORPG'a (World of Warcraft), to nie zapomina o innych tytułach. Prace nad nowym RTS'em posuwają się w błyskawicznym tempie.

Blizzard zapowiedział, że rozgrywka najnowszego Starcrafta różnić się będzie od tej, którą gracze mogli podziwiać w pierwszej części gry.

Wiadomo m.in. że teraz, za wykonywane misje, gracze zarabiać będą pieniądze. Możliwości ich wydania będzie wiele i to fani będą musieli zdecydować co jest dla nich najlepsze w danej chwili. Lepiej zakupić dodatkowe jednostki do swojej armii, czy może zainwestować w nowe technologie? Decyzja należy do Ciebie. Co ciekawe, wybór będzie o tyle trudniejszy, że jednostki będą mogły zostać zniszczone, a technologie raz poznane pozostaną z nami już do końca kampanii.

Interesujące jest to, czy część z zaproponowanych pomysłów Blizzarda znajdzie się również w trybie multiplayer. Firma obiecuje, że rozgrywka na Battle.net ma być jeszcze ciekawsza niż poprzednio. Niestety, brak jest dokładniejszych szczegółów, tak więc ostateczny wygląd tego trybu wciąż pozostaje jedną wielką niewiadomą.

Z niecierpliwością czekać będziemy na dalsze informacje w tej sprawie.