Blizzard działa charytatywnie

Godna uznania inicjatywa ze strony Blizzarda. Firma we współpracy z organizacją Make-A-Wish (w Polsce jako Mam Marzenie) spełniła marzenie ciężko chorego dziecka. Chłopiec o imieniu Ezra Chatterton odwiedził siedzibę twórców World of Warcraft i wraz z nimi zaprojektował własną postać.

Ezra Chatterton ma dziesięć lat. Jego rodzice są rozwiedzeni, dom niedawno strawił ogień. Co gorsza, u chłopca wykryto nowotwór mózgu. Nie wiadomo jak długo jeszcze pozostanie przy życiu. W tej sytuacji chłopiec większość swojego czasu poświęca na zabawę w World of Warcraf. W jego przygodach towarzyszy mu również ojciec.

Największym marzeniem chłopca było odwiedzenie siedziby twórców gry. Pragnął osobiście zobaczyć jak powstaje WoW i poznać tych, którzy go zaprojektowali. Swoje życzenie wysłał do organizacji Make-A-Wish.

Na reakcję firmy nie trzeba było długo czekać. Organizacja natychmiast zorganizowała wizytę w Blizzardzie i zapewniła chłopcu świetną rozrywkę. Wraz z ekipą producencką zaprojektował unikatową postać i umieścił ją w świecie gry. Wizyta zakończyła się po siedmiu godzinach. Ezra był bardzo zmęczony i szczęśliwy.

Po całej akcji do chłopca odezwało się mnóstwo osób z całego świata. Wszyscy oferowali swoją pomoc i wspólną zabawę.