Blizzard kopiuje pomysły z Warhammera Online?

Już teraz można stwierdzić, że Warhammer Online stał się pierwszą poważną konkurencją World of Warcraft. Jak się okazuje, widzą to również pracownicy firmy Blizzard. Dlatego też chcą oni wprowadzić do gry kilka bardzo istotnych zmian.

Blizzard poinformował o planowanych zmianach na swoim oficjalnym blogu. Dwie najbardziej istotne dotyczą systemu PvP (Player versus Player). Już niedługo w World of Warcraft za udział w bitwach (tzw. battlegrouds) przyznawane będą punkty doświadczenia. To jednak nie koniec. Gracze będą mogli zapisywać się na tego typu rozgrywki w każdym momencie i z dowolnego miejsca na mapie.

"Chcemy ulepszyć obecny system PvP nagradzając tych, którzy bardziej się na nim koncentrują. Planujemy, na przykład, umożliwić zapisywanie się do kolejki na rozgrywki typu "battlegrouds" z każdego miejsca na mapie. Ponadto za udział w rozgrywce przyznawane będą punkty doświadczenia."

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że pomysły te przypominają "nieco" rozwiązania zastosowane w Warhammer Online: Age of Reckoning. Blizzard chce zatem zaimplementować do swojej gry wszystko to, co jest już sprawdzone i podoba się graczom. Trzeba przyznać, że jest sposób dobry. Inną kwestią pozostaje to, czy jest on godny tak znakomitego producenta jakim niewątpliwie jest twórca WoWa.

Jedno jest pewne: na konkurencji pomiędzy tymi dwoma tytułami skorzystać mogą jedynie gracze.

Zapraszamy również do lektury innych naszych artykułów o podobnej tematyce:

Warhammer Online: Age of Reckoning w sklepach!

Pentagon: oto jak wykorzystać World of Warcraft do ataku terrorystycznego

World of Warcraft: Wrath of the Lich King już 13 listopada