Blizzard nie martwi się o utratę fanów WoWa na rzecz Diablo III

Przedstawiciel Blizzarda stwierdził, że firma nie obawia się, że fani World of Warcraft odejdą od MMORPGa na rzecz Diablo III. Wręcz przeciwnie, liczą na to.

Blizzard ma nadzieje, że olbrzymia rzesza fanów World of Warcraft zainteresuje się najnowszym action-RPGiem firmy, Diablo III. Nie jest przy tym ani trochę zaniepokojona możliwością utraty wpływów z opłat abonamentowych.

Tak powiedział zaraz po zapowiedzi Diablo III Jay Wilson, główny projektant gry. Po chwili dodał również: "nie jesteśmy zaniepokojeni utratą graczy World of Warcraft na rzecz Diablo 3". Jak się okazuje, Blizzard spodziewał się bowiem większego zainteresowania użytkowników MMORPGa najnowszym tytułem firmy.

Po obserwacjach poczynionych przez Blizzarda wyszło na to, że społeczność skupiona wokół World of Warcraft dość chłodno przyjęła zapowiedź Diablo III. "Spodziewaliśmy się większej ilości podobieństw między tymi dwiema społecznościami" dodał na tej samej konferencji, WWI, Frank Pearce. Dlatego też firma raczej liczy na zwiększenie zainteresowania Diablo III przez graczy WoWa niż obawia się ich utraty.

Przeczytaj pełną zapowiedź Diablo III