Blizzard nie myśli o World of Warcraft II

W jednym ze swoich ostatnich wywiadów, przedstawiciel Blizzarda, Frank Pierce, przyznał że jego firma "nie myśli jeszcze o wydaniu drugiej odsłony World of Warcraft". Jego zdaniem, w pierwszej części gry jest jeszcze wystarczająco dużo do zrobienia.

Trzeba przyznać, że od Blizzarda okazał się przełomem na rynku gier komputerowych. Mimo tego, że gra została wydana w 2005 roku, to jej popularność ciągle rośnie. Obecnie na świecie zarejestrowanych jest 9,3 miliona osób. To o 300 tysięcy więcej niż pól roku temu.

Zdaniem Franka Pierce'a, nie zaczął jeszcze myśleć o drugiej części . Jak sam przyznaje, w grze jest jeszcze dużo rzeczy, które należy wprowadzić. Jako przykłady podał wprowadzenie nowej klasy postaci (tzw. "hero class") czy wielu zmian dotyczących systemu PvP.

Podczas wywiadu nie zabrakło również pytań o drugi dodatek do gry, czyli Wrath of the Lich King. Zapytany o datę premiery, Pierce odpowiedział we właściwy dla Blizzarda tajemniczy sposób: "gra ukaże się gdy będzie gotowa". Dodał również, że jego firma nie ma w zwyczaju wypuszczania na rynek bubli i po doświadczeniach związanych z premierą The Burning Crusade chce spędzić więcej czasu na dopracowaniu szczegółów.

Wygląda na to, że w oczekiwaniu na Wrath of the Lich King fani WoWa muszą skupić się na innych atrakcjach przygotowanych przez producenta. Choćby na III sezonie Areny...