Blizzard oferuje instalator Diablo II dla Mac OS X

Gdy w czerwcu 2001 roku Blizzard Entertainment zaprezentował Diablo II, na większości Macintoshy zainstalowany był wówczas system Mac OS 9 lub jego wcześniejsze wersje. Obecnie na rynku dominacji różnych odmian Mac OS X pojawił się w końcu natywny instalator do tej popularnej gry. Blizzard pracuje również nad instalatorem dla Mac OS X do StarCrafta.

Oczywiście, to nie pierwszy przypadek wsparcia ze strony Blizzarda dla użytkowników systemów Mac OS X, którzy chcieliby pograć w Diablo II. W początkowej fazie sama gra oraz dodatek - Lord of Destruction - przeznaczone były jedynie do instalacji pod systemami Mac OS i wcześniejszymi. Firma regularnie udostępniała odpowiednie patche, które pozwalały odpowiednio przekonwertować instalację do rozgrywki pod systemem Mac OS X, jednak cała procedura wymagała posiadania wcześniejszej wersji systemu operacyjnego do dokonania pierwotnej instalacji.

Teraz nie jest to już konieczne, bowiem Blizzard Entertainment oferuje na swojej stronie do pobrania natywny instalator Diablo II przeznaczony dla systemów Mac OS X. Został on napisany w opaciu o znaną z systemu Mac OS X platformę Cocoa.

Zobacz również:

  • Czekacie na otwartą betę Diablo 4? Mam zatem dla was złą wiadomość

Jak dotąd brak informacji o konkretnej dacie udostępnienia instalatora do StarCrafta dla Mac OS X.

Więcej informacji oraz instalator do pobrania:

http://www.blizzard.com/support/?id=adt0387p