Blizzard oficjalnie zapowiedział Starcrafta II!

Stało się! Po dziewięciu latach oczekiwań, plotek i marzeń, wreszcie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Starcrafta 2. Tytuł został zaprezentowany przez Blizzarda podczas tegorocznej imprezy Worldwide Invitational w Seulu. Projekt oczywiście zrobił na widzach piorunujące wrażenie...

Blizzard oficjalnie zapowiedział Starcrafta II!

Kliknij aby powiększyć

O tym, że Blizzard zapowie właśnie Starcrafta 2 informowaliśmy już pod koniec kwietnia. Choć informacja nie była wówczas do końca potwierdzona, to instynkt podpowiadał nam, że coś jest na rzeczy... Nie myliliśmy się.

Na ogłoszenie najnowszego tytułu Blizzarda przybyły tłumy widzów i dziennikarzy. Nic dziwnego, w końcu jak na razie każda gra spod znaku firmy okazuje się być wielkim hitem. Wszystko wskazuje na to, że kolos utrzyma wysoki poziom. Prezentacja, jaką przyszło obejrzeć przybyłym, była spektakularna, dynamiczna i zapowiadała nadejście czegoś naprawdę wielkiego.

Blizzard oficjalnie zapowiedział Starcrafta II!

Kliknij aby powiększyć

Choć jak na razie trudno mówić o konkretach związanych z tytułem, to już teraz możemy podać kilka najważniejszych informacji. Przede wszystkim gra jest tworzona w całkowitym 3D. Jej głównym projektantem jest Dustin Browder, który pracował m.in. nad takimi seriami jak The Battle for Middle-Earth oraz Command & Conquer.

Autorzy postanowili zostawić w grze dobre i sprawdzone elementy, czyli zasoby (kryształy i gaz) oraz większość jednostek (marines, zerglingi, zealoci, mutalisks, siege tanks, battlecruisers i inne). Wiadomo, że stare oddziały dostaną nowe umiejętności. Wśród całkowicie nowych jednostek znalazły się m.in. Immortal, Colossus, Stalker, Phoenix, Mothership (Protosi), Reaper (Terranie) czy Zerg Nydus Worm (Zergowie).

Blizzard oficjalnie zapowiedział Starcrafta II!

Kliknij aby powiększyć

Wiadomo, że bitwy będą o wiele bardziej spektakularne od tych z "jedynki". Autorzy wprowadzą o wiele większy limit jednostek (w prezentacji pojawiały się ich "setki") oraz mnóstwo dodatkowych elementów (transport podziemny dla Zergów, jet-packi dla niektórych jednostek Terran etc.). Mimo to, gra ma działać całkowicie płynnie.

Co jeszcze? Jak informuje Blizzard, na graczy czekać będzie świetna kampania singleplayer oraz nowy, lepszy Battle.net. Od razu udostępniony zostanie również zaawansowany edytor map.

Blizzard oficjalnie zapowiedział Starcrafta II!

Kliknij aby powiększyć

Starcraft 2 trafi na komputery PC oraz Macintosh. Nie znamy jeszcze daty premiery, choć możemy być pewni, że nie nastąpi ona w najbliższych miesiącach.

Oficjalna strona pod tym adresem. Oczywiście będziemy Was informować o wszelkich nowościach związanych z tytułem. Wkrótce zaprezentujemy również pierwsze filmy z gry. Zostańcie z nami!