Blizzard ogłosił, że wprowadzi system osiągnięć do Wrath of the Lich King

Blizzard ogłosił, że wraz z premierą Wrath of the Lich King, do World of Wacraft trafią różnego rodzaju achievementy. Zabieg ma zmobilizować użytkowników by stawali naprzeciw nowym wyzwaniom... niekoniecznie związanym z ubiciem kolejnego bossa.

Na początku czerwca donosiliśmy o pewnej ciekawej plotce z World of Warcraft: Wrath of the Lich King. W sieci pojawiła się wówczas nieoficjalna informacja o tym, że Blizzard planuje wprowadzić do WoWa szereg klasycznych, konsolowych achievementów.

Wystarczył miesiąc by okazało się, że wspomniana plotka jest prawdziwa. Blizzard właśnie ogłosił, że w Wrath of the Lich King wprowadzi do zabawy achievementy.

O co dokładnie chodzi? Otóż po premierze dodatku, w mmorpgu pojawi się możliwość wykonywania pewnych nietypowych zadań i zdobywania dzięki temu różnego rodzaju tytułów, tabardów bądź petów. Co ciekawe, osiągnięcia te nie będą niosły ze sobą żadnych konkretnych bonusów. Jedyną nagrodą dla graczy ma być własna satysfakcja i wzrost prestiżu wśród innych mieszkańców Azeroth.

Blizzard zapowiedział, że w grze pojawi się ponad 500 różnego rodzaju "osiągnięć". Ich lista będzie również stale uzupełniana. Wszystko podzielone zostanie na odpowiednie kategorie: pvp, dungeons and raids, professions, quests, events, world exploration, reputations oraz general.

Więcej informacji na oficjalnej stronie WoWa.