Blizzard pozywa twórców cheatów do gry StarCraft 2

Firma Blizzard Entertainment postanowiła podjąć bardzo stanowcze kroki wobec programistów tworzących nielegalne programy do cheatowania w StarCrafcie 2.

Pierwszy o sprawie poinformował GameSpot. Według informacji portalu, Blizzard już złożył stosowny wniosek w sądzie w Los Angeles. Firma oskarża w nim trzech programistów o pseudonimach "Permaphrost", "Cranix" i "Linuxawesome" o złamanie regulaminu EULA Battle.net oraz gry StarCraft 2: Wings of Liberty.

Dwóch mieszkańców Kanady i Peruwiańczyk narazili się Blizzardowi oferując własne, płatne programy umożliwiające oszukiwanie w nowym StarCrafcie. Twórcy gry argumentują, że działanie programistów "zniszczyły" rozgrywkę online w StarCraft 2.

Zobacz również:

  • Blizzard kończy ze wsparciem dla Starcraft 2
  • J. Allen Brack odchodzi z Blizzarda

Blizzard domaga się od oskarżonych odszkodowania za straty spowodowane przez aplikacje hakujące SC2 oraz zwrotu wszelkich zysków osiągniętych ze sprzedaży tych programów.

To nie pierwsze tego typu działania twórców StarCrafta. Dwa lata temu Blizzard wygrał batalię sądową z twórcami oprogramowania Glider, umożliwiającego granie botem w World of Warcraft. W rezultacie MDY Industries, firma stojąca za projektem, musiała zapłacić 6 milionów dolarów odszkodowania.