Blizzard pracuje nad Diablo III?

W świecie World of Warcraft zawrzało. W ostatnich dniach na forum gry ukazała się informacja o tym, że Blizzard zamierza stworzyć nową grę MMO. Kolejne plotki czy zapowiedź wielkiego tytułu?

Burza zaczęła się od niewinnego ogłoszenia o pracę zamieszczonego przez Blizzarda na stronach World of Warcraft. Fani szybko zauważyli, że producent ich ulubionej gry potrzebuje grafika chcącego tworzyć MMO nowej generacji. Na aferę nie trzeba było długo czekać.

Blizzard pracuje nad Diablo III?

Blizzard odpowiedział na komentarze użytkowników. Jeden z przedstawicieli firmy stwierdził, że faktycznie poszukują nowych pracowników. Tworzona jest bowiem grupa mająca się zając produkcją gry, która nie została jeszcze zapowiedziana. Jedno jest pewne, nie będzie to kolejny dodatek do World of Warcraft.

Zobacz również:

  • Jak po 17 latach Dragonflight sprawił, że muszę skończyć z World of Warcraft
  • New World za darmo przez weekend. Jak skorzystać?

Jeżeli nie, to pytanie czym ta nowa grupa miałaby się zająć. Spekulacji może być wiele i chyba nie ma co liczyć, że Blizzard powie nam coś więcej. W grę wchodzą MMO bazowane na Starcrafcie, The Lost Vikings czy Blackthorn. Nie można również wykluczyć jakiegoś nowego pomysłu.

Na deser pozostaje nam jeszcze jedna możliwość. Mianowicie Diablo 3. No, ten tytuł miałby naprawdę szansę stać się MMO nowej generacji. Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji.