Blizzard pracuje nad StarCraft 2?

Obecni na tegorocznych targach Games Convention 2006 redaktorzy serwisu ign.com mieli okazję zadać kilka pytań Paulowi Samsowi z firmy Blizzard. Trzeba przyznać, że odpowiedzi jakich udzielił przedstawiciel firmy są nad wyraz interesujące...

Blizzard pracuje nad StarCraft 2?
Większa część rozmowy koncentrowała się wokół nadchodzącego dodatku do World of WarCraft o podtytule The Burning Crusade.

Pozostałe pytania dotyczyły innych sztandarowych hitów Blizzarda.

Na pytanie o kontunuację znakomitej strategii StarCraft, Sams odpowiedział: "StarCraft to moja ulubiona gra i jest absolunie pewne, że zarówno ona, jak i seria Diablo, doczekają się kolejnej części. Wierzcie mi, gdy poinformujemy o pracach nad StarCraft 2 będę najszczęśliwszą osobą na świecie".

Dodał również, iż na przyszły rok zaplanowane są zapowiedzi poważnych produkcji. Obecnie Blizzard pracuje nad co najmniej trzema, niezapowiedzianymi jeszcze, tytułami.

Sams zapewnił, że mimo sukcesu WoW Blizzard nie zamierza tworzyć jedynie gier typu MMO. W tej materii daje developerom wolną rękę. Diablo III? StarCraft 2? Poczekamy, zobaczymy...