Blizzard przedstawia nowe istotne szczegóły na temat Diablo 3

Producent Diablo 3 odpowiedział na kolejną porcję pytań nurtujących graczy. Tym razem Blizzard ujawnił jak wyglądać będzie tworzenie własnych przedmiotów, transmutacja i czym zajmować się będą nowe, niezwykle ważne postacie typu NPC - rzemieślnicy.

Blizzard ujawnił te informacje na konferencji Gamescom. Główną i powiązaną z pozostałymi nowością są nowi NPC tzw. "artisans" - rzemieślnicy.

Zastąpią oni wielu dotychczasowych NPC jakich gracz spotykał w miastach. W nowej odsłonie Diablo rzemieślnicy pełnić będą dużo ważniejszą rolę niż dotychczasowi sprzedawcy. Zmieni się także sam mechanizm interakcji z nimi.

Zobacz również:

  • Diablo 2 Resurrected z nową zawartością po premierze

Pierwszym zadaniem, będącym częścią głównego questu, jest znalezienie rzemieślnika. Postacie te nie będą umieszczane w oczywistych miejscach. Każda z nich będzie mieć własną historię oraz zadania.

Kolejną zmianą, jaką gracze zauważą od razu po nawiązaniu kontaktu z tym nowym rodzajem NPC-ów jest ich nieufność w stosunku do bohatera kierowanego przez użytkownika. Chcąc korzystać z usług rzemieślnika trzeba będzie zdobyć jego szacunek i zaufanie poprzez wykonanie jednego lub serii zadań.

Po ich ukończeniu na gracza czeka także dużo nowości. Rzemieślnicy będą bowiem podróżować razem z graczem. Ich poziom zdolności będzie rósł wraz z naszym levem, co zaowocuje w coraz lepszej i bardziej rozbudowanej ofercie usług.

Gracz napotka trzy rodzaje rzemieślników - kowala, mistyka i jubilera. Pierwszy z nich będzie oferował możliwość tzw. socketowania przedmiotów oraz oczywiście dostęp do broni i zbroi. Mistyk zaopatrzy gracza w zwoje, mikstury, runy, a także magiczne przedmioty. Umożliwi on także nasycanie przedmiotów magią. Jubiler oczywiście zajmie się klejnotami. Będzie można u niego nabyć amulety, pierścienie oraz tworzyć kamienie. Przejmie on także funkcję, którą w Diablo 2 spełniała Kostka Horadrimów - umożliwi łączenie klejnotów. Do jego zadań należeć będzie też wyjmowanie ich z przedmiotów gracza.

Kolejną ważną nowością jest zbieranie materiałów i tworzenie z ich części nowych. W Diablo 3 gracz będzie mógł niszczyć posiadane w ekwipunku przedmioty zamieniając je na poszczególne produkty, z których były zrobione. Oczywiście im wyższy poziom przedmiotu tym lepsze materiały znajdą się w posiadaniu bohatera. Będzie je można oddać rzemieślnikom, którzy z odpowiedniej ich liczby i rodzaju stworzą nowe, lepsze i dopasowane do potrzeb gracza. Ma to umożliwić jeszcze większą personalizację bohaterów.