Blizzard przegrał z twórcą poradnika

Brian Kopp, 24-letni gracz i entuzjasta znanego na całym świecie MMO - World of Warcraft, napisał poradnik "farmowania" w tej grze i postanowił sprzedawać go na eBay'u.

Blizzard przegrał z twórcą poradnika
Jak postanowił tak uczynił. W publikacji umieścił komplementarny opis zdobywania fortuny w WoWie. Cena poradnika wynosiła 15 USD.

Interes szedł całkiem dobrze dopóki nie wzięły się za niego Blizzard i Vivendi (wydawca WoW-a), które skierowały do sądu pozew przeciwko graczowi. Oskarżały go o naruszenie praw autorskich. Jednocześnie zawiesiły jego konto w grze.

W starciu z dwoma kolosami samotny gracz praktycznie nie miałby szans. Z pomocą przyszła mu jednak non-profitowa amerykańska organizacja Public Citizen występująca w obronie interesu konsumentów.

Public Citizen zaoferowała Kopp'owi pomoc prawną i wysłała do sądu swoich prawników, którzy mieli go reprezentować w sprawie. Nie wiedzieć czemu, w tym momencie Blizzard i Vivendi wycofały pozew. Czyżby strach?

Rezultat jest taki, że Brian Kopp w dalszym ciągu sprzedaje swój poradnik - "The Ultimate World of Warcraft Leveling & Gold Guide" Na marginesie, można zaryzykować stwierdzenie, że cała afera tylko mu pomogła reklamując produkt.