Blizzard: śmierć w Diablo 3 nie będzie taka straszna

Temat śmierci, tak w prawdziwym życiu jak i w grach komputerowych, jest tematem trudnym. Ostatnio podjęła się go firma Blizzard, wyjaśniając jak do tego zagadnienia ustosunkowano się w grze Diablo 3.

Druga część gry Diablo posiadała dosyć problematyczne rozwiązanie problemu śmierci. Gracze musieli bowiem za każdym razem wracać "na piechotę" do swoich zwłok. Pozbawieni byli przy tym całości swojego ekwipunku.

Inaczej ma być w trzeciej części dzieła. W świecie gry znajdować się mają specjalne miejsca w których stan rozgrywki będzie zapisywany. Gdy postać zginie, wskrzesi się z minimalną ilością życia dokładnie w ostatnim odwiedzonym punkcie kontrolnym.

Na razie wiadomo jedynie tyle, że miejsca w których zapisywana będzie rozgrywka, nie będą raczej zbyt rzadkie. Znajdować się one mają na końcu każdego poziomu oraz przed trudniejszymi etapami.

Blizzard nie wyklucza wprowadzenia dodatkowych kar za śmierć. Zdaniem przedstawiciela firmy, na razie jest jednak jeszcze za wcześnie by mówić o konkretach.

Zobacz także:

Zapowiedź Diablo III Legenda branży powraca!

Diablo 3 także na konsole?

W Diablo 3 będą nowi bohaterowie

Blizzard: prace nad Diablo III idą "pełną parą"


Zobacz również