Blizzard ujawnił tytuły jakich nigdy nie ujrzymy

Na tegorocznym DICE w Las Vegas, szef Blizzarda postanowił ujawnić tytuły nad jakimi firma pracowała. Niestety żaden z nich nigdy nie ujrzy światła dziennego.

DICE Summie w Las Vega zawsze przyciąga developerskie sławy z branży gier. Ich długie i nudne wystąpienia nie są jednak zazwyczaj materiałem na artykuł. Wyjątek stanowi tu przemówienie szefa Blizzarda.

Blizzard ujawnił tytuły jakich nigdy nie ujrzymy

Screen z Warcraft Adventures przedstawiający młodego Thralla

Mike Morhaime postanowił ujawnić nazwy gier, nad którymi firma pracowała. Jest to ciekawe już chociażby z tego względu, że dowodzi, iż Blizzard kiedykolwiek myślał o czymś poza Starcraftem, Warcraftem i Diablo.

Zobacz również:

  • Wszystko co wiemy o Diablo 4: klasy postaci, fabuła, rozgrywka, premiera i wiele więcej [28.10.2021]
  • PS Plus listopad 2021 - zobacz, jakie gry na PS4 i PS5 trafią do oferty

Pełna lista wygląda zawiera takie tytuły jak: Crixa, Shattered Nations, Pax Imperia, Denizen, Warcraft Adventures, Nomad i Raiko.

Niestety większość wymienionych tytułów zakończyła swój żywot u Blizzarda na etapie szkicy. Morhaime zaprezentował nawet kilka z nich. Warcraft Adventures (ta gra akurat była bliska ukończeniu) okraszony był wizerunkiem dwugłowego potwora w lochu. Nomad wizerunkiem samolotu na tle zachmurzonego nieba, a Raiko żółwia z wbitymi strzałami.

Uprzedzając późniejsze pytania związane z zaprezentowany tytułami, Morhaine powiedział "Nie mamy stuprocentowej skuteczności. My po prostu nie wypuszczamy porażek". Cóż za miłe podsumowanie pomysłów jego pracowników...