Blizzard zaatakowany. Wyciekły dane właścicieli kont Battle.net

"Wejdź tutaj i przeczytaj ważny komunikat związany z bezpieczeństwem konta Battle.net.". Tą informacją witani są dzisiaj wszyscy, którzy odwiedzą stronę internetową Blizzarda. O co chodzi?

"Nawet, gdy pracujesz w firmie dostarczającą rozrywkę, nie każdy koniec tygodnia daje powód do radości. Nasz dział bezpieczeństwa odkrył w tym tygodniu, że uzyskano nieautoryzowany i nielegalny dostęp do naszej wewnętrznej sieci w Blizzardzie. Natychmiast odizolowaliśmy źródło dostępu i rozpoczęliśmy współpracę z przedstawicielami prawa oraz ekspertami od bezpieczeństwa w celu przeprowadzenia śledztwa." - czytamy w komunikacie opublikowany przez Blizzarda.

Z jego dalszej części wynika, że łupem włamywaczy padły:

- lista adresów e-mailowych użytkowników kont Battle.net ze wszystkich regionów z wyjątkiem Chin

- dane: odpowiedź na osobiste pytanie bezpieczeństwa, informacje powiązane z uwierzytelniaczami komórkowym oraz Dial-In (dotyczy tylko graczy korzystających z serwerów amerykańskich; informacje te nie są wystarczające, aby uzyskać dostęp do kont Battle.net)

- cyfrowo zaszyfrowane i chronione przez Bezpieczny Zdalny Protokół Haseł wersje haseł Battle.net graczy korzystających z serwerów Ameryki Północnej

W związku z tym, pomimo wspomnianych zabezpieczeń, twórca Diablo III zaleca, aby gracze korzystający z serwerów Ameryki Północnej zmienili swoje hasła.

Ponadto uspokaja, że do tej pory nie ma żadnych dowodów na to, aby cyberprzestępcom udało się naruszyć bezpieczeństwo danych dotyczących kart kredytowych, adresów pocztowych, imion i nazwisk.

Podsumowując, europejscy gracze, według obecnej wiedzy Blizzarda, zostali znacznie łagodniej potraktowani przez włamywaczy.

Poniżej kilka dodatkowych istotnych informacji:

W najbliższych dniach będziemy przypominać graczom z serwerów Ameryki Północnej, aby zmienili swoją sekretne pytanie bezpieczeństwa i odpowiedź przez automatyczny formularz. Ponadto uprzedzimy użytkowników uwierzytelniaczy komórkowych o zaktualizowaniu oprogramowania uwierzytelniacza. Chciałbym również przypomnieć o zwrócenie szczególnej uwagi na maile phishingowe próbujące wyłudzić wasze hasło, lub dane logowania. Maile od Blizzard Entertainment nigdy nie będą prosić was o podanie haseł.

Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółowymi informacjami na temat włamania znajdziecie je tutaj.