Blizzard zapowiada World of Warcraft: Wrath of the Lich King! Zobacz trailer!

Po raz kolejny gorące doniesienia z sieci znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Blizzard oficjalnie ogłosił, że pracuje nad drugim dodatkiem do kultowego World of Warcraft. Wrath of the Lich King, bo taki podtytuł nosi gra, wprowadzi do świata MMORPGa przede wszystkim nowy kontynent, skuty lodem Northrend. Nie zabraknie oczywiście i innych nowości...

O tym, że to właśnie Wrath of the Lich King może być kolejnym dodatkiem do World of Warcraft pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, w artykule "Wrath of the Lich King kolejnym rozszerzeniem do World of Warcraft?". Teraz wiemy już na pewno - drugie rozszerzenie to najpopularniejszego MMORPGa świata jest w produkcji!

Tak jak się tego spodziewaliśmy, Blizzard przedstawił rewelacyjną wiadomość podczas targów BlizzCon. Oświadczenia wysłuchało ponad osiem tysięcy zagorzałych fanów WoWa. Co ważne, wraz z informacją prasową otrzymaliśmy również bonus - pierwszy trailer zapowiadający tytuł.

Wrath of the Lich King wprowadzi do świata WoW nowy kontynent - Northrend. Wraz z nim pojawią się nowe podziemia, wrogowie, przedmioty, zadania i wiele innych atrakcji. Wiadomo, że rozszerzenie zogniskuje fabułę gry na walce z Królem Liszem. Bardzo możliwe, że aby pokonać wroga, siły Hordy i Sojuszu będą musiały połączyć siły.

Najważniejsze zmiany jakie wprowadza Wrath of the Lich King:

- Maksymalny poziom postaci podniesiony do 80. Nowe umiejętności, czary i talenty

- Nowa klasa dla weteranów - Rycerz Śmierci (Death Knight). Wiadomo, że będzie używał zaklęć ze szkoły nekromancji.

- Wprowadzenie broni oblężniczych oraz zniszczalnych budynków (w nowych lokacjach PvP)

- Dodatkowe możliwości personalizacji własnych postaci - fryzury, animacje tańca i inne

- Nowy rodzaj profesji, tzw. "Inscription professions"

- Nieco szybsze awansowanie postaci

Niestety nie wiemy jeszcze kiedy Wrath of the Lich King trafi na półki sklepowe. Przedstawiciele Blizzarda w swoim stylu powiedzieli tylko "jak będzie gotowy". Cóż, my jesteśmy pewni, że ta "gotowość" nastąpi tuż przed gwiazdką. Powodów chyba nie trzeba podawać...

Oficjalna strona Wrath of the Lich King znajduje się pod tym adresem. Trailer znajdziecie w tym miejscu.