Blizzard zatrudnia - będzie Diablo 3 na konsole?

Na stronie internetowej Blizzarda pojawiły się trzy oferty pracy, które wyraźnie sugerują, że firma przymierza się do wydania Diablo 3 w wersji na konsole.

Diablo 3 na konsole to nie wymysł chorej wyobraźni. Już pierwsza część gry została wydana na PlayStation w 1998 roku. Blizzard nie zdecydował się na konwersje w wypadku drugiej odsłony gry, lecz teraz sytuacja może się zmienić.

Na stronie internetowej firmy pojawiły się nowe oferty pracy dla zespołu zajmującego się Diablo 3. Wśród nich są pozycje "Lead Designer", "Lead Programmer" oraz "Senior Producer", wszystkie z dopiskiem "Console" na końcu.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]
  • Diablo 4 - premiera, beta, wymagania, gameplay. Piekło wkrótce się otworzy

Czy to pewny zwiastun konsolowej wersji Diablo 3? Okazuje się, że nie do końca. Blizzard już wypowiedział się w tej sprawie na oficjalnej stronie gry. Podobno stanowiska te są potrzebne ze względu na "związany z Diablo projekt na konsole". Po tych nieco tajemniczych słowach nie pada ani jedno zdanie dementujące możliwe powstanie konsolowej wersji tytułu.

Wręcz przeciwnie, Blizzard przypomina - "jak wspominaliśmy wcześniej, gra mogłaby pasować na konsole". Firma jest najwyraźniej zainteresowana tym projektem, więc zachęca wszystkich utalentowanych twórców, producentów i programistów do aplikowania. Jeśli ich umiejętności okażą się wystarczająco wysokie najprawdopodobniej ujrzymy Diablo 3 w wersji konsolowej.

Przy okazji Blizzard zaznacza, że ich informacja nie powinna być odbierana jako oficjalna zapowiedź. Firma podkreśla także, że ewentualne prace nad przeniesieniem tytułu na konsole nie będą miały wpływu na wydanie gry platformy Windows i Mac.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: