Blizzcon 2010: Demon Hunter i PvP w Diablo 3

Na odbywającej się dorocznej imprezie studia Blizzard, jego przedstawiciele zaprezentowali nowości związane z Diablo III. Ujawniono nową, ostatnią klasę - Demon Hunter - i pokazano system walk na arenach.

Tegoroczny Blizzcon, jak zwykle, pełen był informacji na temat najnowszych produkcji Blizzarda. Mówiono na nim dużo m.in. o nowym dodatku do najsłynniejszego MMO na świecie. Więcej o rozszerzeniu można przeczytać w naszym artykule o pierwszym patchu przygotowującym World of Warcraft: Cataclysm.

Najwięcej uwagi poświęcono jeszcze nie wydanej grze Diablo 3. Zaprezentowano dwie nowości - piątą, ostatnią klasę postaci oraz tryb walki PvP. Nowym bohaterem, który dołączy do czterech zaprezentowanych już klas (barbarian, witch doctor, monk, wizard) jest demon hunter.

Łowca demonów będzie klasą walczącą na dystans. Prócz standardowego uzbrojenia takiego jak kusze, klasa ta korzystać będzie z wielu magicznych i demonicznych umiejętności. Pierwotna koncepcja tego herosa (heroiny) wyrosła ze szkiców demona. Później zdecydowano się jednak na formułę ludzkiej, nieco opętanej i bardzo mrocznej postaci obsesyjnie walczącej z demonicznymi kreaturami.

Blizzard starał się oddać nietypowy klimat otaczający łowców demonów w oficjalnym filmie prezentującym postać.

Drugą nowością jest system walki PvP. Blizzard postanowił stworzyć osobne lokacje do tego typu zabawy. Koncepcja jest bardzo podobna do tej znanej fanom World of Warcraft. W Diablo 3 także znajdziemy areny. Dwie osoby lub całe drużyny mogą w nich toczyć rankingowe pojedynki lub zwykłe potyczki.