Blizzcon 2010: Demon Hunter i PvP w Diablo 3

Na odbywającej się dorocznej imprezie studia Blizzard, jego przedstawiciele zaprezentowali nowości związane z Diablo III. Ujawniono nową, ostatnią klasę - Demon Hunter - i pokazano system walk na arenach.

Tegoroczny Blizzcon, jak zwykle, pełen był informacji na temat najnowszych produkcji Blizzarda. Mówiono na nim dużo m.in. o nowym dodatku do najsłynniejszego MMO na świecie. Więcej o rozszerzeniu można przeczytać w naszym artykule o pierwszym patchu przygotowującym World of Warcraft: Cataclysm.

Najwięcej uwagi poświęcono jeszcze nie wydanej grze Diablo 3. Zaprezentowano dwie nowości - piątą, ostatnią klasę postaci oraz tryb walki PvP. Nowym bohaterem, który dołączy do czterech zaprezentowanych już klas (barbarian, witch doctor, monk, wizard) jest demon hunter.

Zobacz również:

  • Activision Blizzard oskarżone o zastraszanie i rozbijanie związków
  • Najlepsze gry do wspólnej zabawy na Nintendo Switch

Łowca demonów będzie klasą walczącą na dystans. Prócz standardowego uzbrojenia takiego jak kusze, klasa ta korzystać będzie z wielu magicznych i demonicznych umiejętności. Pierwotna koncepcja tego herosa (heroiny) wyrosła ze szkiców demona. Później zdecydowano się jednak na formułę ludzkiej, nieco opętanej i bardzo mrocznej postaci obsesyjnie walczącej z demonicznymi kreaturami.

Blizzard starał się oddać nietypowy klimat otaczający łowców demonów w oficjalnym filmie prezentującym postać.

Drugą nowością jest system walki PvP. Blizzard postanowił stworzyć osobne lokacje do tego typu zabawy. Koncepcja jest bardzo podobna do tej znanej fanom World of Warcraft. W Diablo 3 także znajdziemy areny. Dwie osoby lub całe drużyny mogą w nich toczyć rankingowe pojedynki lub zwykłe potyczki.