Blogger i Picasa - Google zmieni nazwy popularnych serwisów

Blogger i Picasa to dwie bardzo popularne usługi Google. Amerykański koncern planuje zmiany - zamierza wprowadzić nowe nazwy tym usługom, by bardziej związać je z marką Google i innymi produktami tej firmy.


Blogger i Picasa - Google zmieni nazwy popularnych serwisów

Blogger

Serwis Mashable opublikował informację, z której wynika, że rebranding (zmiana nazw) Picasy i Bloggera to część strategii związanej z wprowadzeniem nowej społecznościowej strategii Google+. Wszystkie nazwy usług, które nie mają Google w tytule zostaną zmienione. Zmiany nie będą jednak dotyczyć YouTube.

Picasa zmieni się w Google Photos, a Blogger w Google Blogs

Picasa to wygodny edytor zdjęć, a Blogger to jedna z najlepszych platform blogowych. Obie są najbardziej popularnymi darmowymi usługami Google’a. Według nieoficjalnych informacji za 6 tygodni Picasa będzie nazywała się Google Photos, a Blogger zmieni nazwę na Google Blogs. Picasa i Blogger mają też zostać zintegrowane w niedalekiej przyszłości z Google+, gdy ta sieć społecznościowa oficjalnie zostanie uruchomiona w internecie.

Zobacz również:

  • Najlepsze aplikacje na Androida za darmo! Sprawdź aktualne oferty [04.10.2022]

Google na razie nie potwierdził jednak tych informacji.

Zmiana marki ma sens - Google to siła w nazwie

Proces rebrandingu usług Google ma sens - wielu ludzi nawet nie wie, że używa usług tego koncernu. Google zakupił serwis Picasa w 2004 roku, a Bloggera rok wcześniej. Zasadniczo dziwię się, że dopiero teraz następuje zmiana marek. Widać, że Google obecnie mocno integruje się, by móc walczyć z rosnącą konkurencją w internecie, taką jak Facebook. Jestem jak najbardziej za zmianą nazw, o ile nie będzie to miało żadnego negatywnego wpływu na dotychczasową funkcjonalność serwisów Picasa i Blogger, których zresztą sam używam.