Blogi Roku 2008 wybrane

12 lutego w warszawskiej restauracji Rondo Royal odbyła się uroczystość wręczenia nagród przyznawanych w plebiscycie Blog Roku 2008. Główną nagrodę otrzymała 14-letnia Patrycja, która rozpoczęła blogowanie po utracie ojca.

W ramach konkursu Blog Roku corocznie nagradzane są osoby, których internetowe dzienniki wywierają największy wpływ na polską blogosferę.

Główna nagroda trafiła w tym roku do 14-letniej Patrycji za blog Mój Tata! (mojtata.blog.onet.pl). Sama zainteresowana spodziewała się wygranej w kategorii Teen (do 16 roku życia), ale była kompletnie zaskoczona, gdy jurorzy przyznali jej nagrodę główną. Patrycja rozpoczęła pisanie bloga po śmierci taty by, jak pisze, uporać się z bólem po stracie najbliższej osoby. Laureatka otrzymała nagrodę w postaci statuetki Złotego Pióra oraz kuponu na "podróż marzeń", wartego 15 tysięcy złotych. Nagrodę wręczył lider zespołu Nefer mówiąc, że "utwór można wykonać czysto, równo i do d**y", dodając, iż blog Patrycji ma "to coś" czego zabrakło innym. Patrycja nie wie jeszcze gdzie pojedzie, ale wie, że na wycieczkę z pewnością wybierze się z mamą.

Pozostałe główne nagrody trafiły do Adama Fidusiewicza (za blog Mroczne kalesony) oraz twórców blogu Londyn - miasto w Anglii, którzy z racji dużej odległości nie mogli odebrać nagrody.

Nagrody wręczał prezes Onet.pl - Łukasz Wejchert.

Lista wszystkich laureatów znajduje się na stronie Blog Roku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: