Blogowanie poza sferą

Standardowa procedura blogera: logowanie na stronie WWW, wpisywanie wiadomości do formularza, a następnie publikowanie. A procedura niestandardowa i łatwiejsza? Uruchomienie edytora blogów!


Standardowa procedura blogera: logowanie na stronie WWW, wpisywanie wiadomości do formularza, a następnie publikowanie. A procedura niestandardowa i łatwiejsza? Uruchomienie edytora blogów!

Internetowy blog to już nie tylko twoja wizytówka w Sieci. To również potężne narzędzie budujące społeczność, a także jedna z najszybszych platform informacyjnych we współczesnym świecie. Posiadanie nawet kilku tematycznych blogów przestało być czymś nadzwyczajnym. Oczywiście, żeby je wszystkie aktualizować, powinieneś pomyśleć o odpowiednim narzędziu, które zautomatyzuje ten proces. Wyobraź sobie, że za każdym razem musisz uruchomić stronę WWW, zalogować się, wpisać wiadomość w formularzu, a następnie opublikować. Zniechęcające, prawda? A jeśli na dodatek nie masz w danej chwili stałego dostępu do Sieci? Na szczęście jest na to wszystko recepta: edytory blogów! Oprogramowanie, które pozwala na wygodne prowadzenie jednego lub większej liczby blogów, bez konieczności stałego połączenia z Internetem i korzystania z formularzy na stronach WWW. Poniżej zebraliśmy kilka propozycji takich aplikacji, zarówno bezpłatnych, jak i komercyjnych.

Flock 0.9.1.2

Blogowanie poza sferą

Oddzielne okno do publikowania wiadomości w blogu we Flocku ma trzy tryby widoku i jest wygodne w obsłudze.

Niektórzy z naszych czytelników zapewne się zdziwią, że to krótkie zestawienie edytorów blogów rozpoczynamy od przeglądarki internetowej. Naszym zdaniem, Flock zasługuje na to ze względu na swój prospołeczny charakter. Jedną z jego niewątpliwych zalet jest możliwość szybkiego blogowania z poziomu przeglądarki. Flock obsługuje kilka popularnych serwisów, takich jak Blogger, WordPress, Typepad czy Xanga. Oczywiście, zanim zaczniesz publikować pierwsze wiadomości, musisz zdefiniować konta wszystkich swoich witryn.

Jeśli skorzystasz z polecenia tworzenia nowej informacji do blogu internetowego, twoja praca sprowadzi się w zasadzie do wypełnienia pola z tytułem, wpisania treści wiadomości i uzupełnienia jej o ewentualne odnośniki oraz zdjęcia. Liczbę operacji edycyjnych ograniczono do niezbędnego minimum, aby nie wprowadzać nadmiernego zamieszania. Publikowaną wiadomość możesz obejrzeć w trzech trybach: źródła, edytora oraz podglądu gotowej wiadomości.

Informacje http://www.flock.com

Cena bezpłatny

Qumana 3.0.1

Blogowanie poza sferą

Bardziej rozbudowany od poprzednika interfejs edytora Qumana. Możesz w nim dodawać kategorie wiadomości oraz formatować tekst w szerszym zakresie.

Kolejny w naszym zestawieniu jest samodzielny edytor. Qumana może się poszczycić większą niż poprzednik listą serwisów oferujących blogi internetowe: Blogger/Blogspot, BlogHarbor, Blogware, LiveJournal, MovableType, MSN Spaces, TypePad, WordPress.com, WordPress.org. Jedną z godnych polecenia i bardzo wygodnych funkcji jest DropPad. To niewielka ikona umieszczona na pulpicie, na którą możesz przeciągać uprzednio zaznaczone zdjęcia oraz tekst do natychmiastowej publikacji w wiadomości twojego blogu. Oczywiście, Qumana obsługuje również przeciąganie na główne okno programu oraz tradycyjne umieszczanie treści za pomocą polecenia Insert.

Aplikacja została zaprojektowana pod kątem obsługi większej liczby blogów, o czym może świadczyć specjalny menedżer ze spisem kont oraz podglądem dotychczas zapisanych w blogach wiadomości. Co ciekawe, w treści możesz umieszczać specjalne tagi, dzięki którym szybciej przeszukujesz ich zawartość. Dostępne są również reklamy do zamieszczenia w witrynie, umożliwiające właścicielowi blogu zarabianie pieniędzy, jeśli ktoś z odwiedzających je kliknie.

Informacjehttp://www.qumana.com

Cena bezpłatny

ScribeFire 1.4.2

Blogowanie poza sferą

Blogowanie z poziomu Firefoksa? Nic prostszego! Jak na wtyczkę, ScribeFire ma całkiem spore możliwości formatowania tekstu.

Jeśli jesteś zwolennikiem przeglądarki internetowej Firefox i chciałbyś mieć szybki dostęp do swojego blogu bez konieczności każdorazowej wizyty na stronie WWW, mamy coś dla ciebie. ScribeFire (znana wcześniej pod nazwą Performancing) to nic innego, jak wtyczka do Firefoksa, dzięki której możesz szybko zaktualizować swoją witrynę. Najlepszym sposobem instalacji będzie skorzystanie z wbudowanej w przeglądarce funkcji wyszukiwania dodatków. Zostaniesz przeniesiony na stronę internetową Mozilli, gdzie wpiszesz hasło scribefire. Po naciśnięciu przycisku pobierania nastąpi automatyczna instalacja wtyczki.

ScribeFire uruchomisz za pomocą niewielkiej, pomarańczowej ikony, umieszczonej na dolnym pasku. Aplikacja ma całkiem spore możliwości w zakresie edytowania tekstu i zarządzania większą liczbą blogów internetowych. Warto również wspomnieć o wielu dodatkowych narzędziach, wśród których znalazł się dostęp do serwisu Del.Icio.Us (gromadzenie i udostępnianie odnośników do ulubionych stron WWW).

Informacjehttp://www.scribefire.com

Cena bezpłatny