Blokowanie nadawców w Gmail i automatyczne usuwanie spamu

Google wprowadziło nową funkcję blokowania nadawców wiadomości w poczcie Gmail. Warto jednak wiedzieć, że użytkownicy już dysponują znacznie lepszym narzędziem służącym automatycznemu usuwaniu niechcianych wiadomości.

Nowa funkcja w Poczcie Google pozwala na ustalenie jednym przyckskiem reguły wysyłającej wiadomości od konkretnego odbiorcy bezpośrednio do skrzynki oznaczonej jako spam. Te wiadomości nie zostają usunięte. Są po prostu ukryte dopóki użytkownik nie sprawdzi samodzielnie zawartości tej skrzynki w Gmailu.

Blokowanie nadawców w Gmail i automatyczne usuwanie spamu

Gmail oferuje funkcję blokowania wiadomości, ale i tak warto skorzystać z filtrów

Użytkownicy Outlooka mogą sprawić, że wiadomości od danego nadawcy będą kasowane automatycznie. W Gmailu nowa funkcja blokowania nie pozwala jednak zablokować wiadomości od danego adresata zanim zostaną one pobrane. Okazuje się jednak, że Gmail już wcześniej pozwalał osiągnąć taki efekt jak w Outlooku.

Zobacz również:

  • Jak będzie wyglądał nowy Windows 10? [Aktualizacja 17.08.2021]
  • Jak zablokować spam na iPhone? [PORADNIK]

Aby osiągnąć ten efekt wystarczy stworzyć odpowiedni filtr poczty przychodzącej. Aby to zrobić w widoku skrzynki odbiorczej Gmaila należy wybrać zaznaczając pole wyboru przy nagłówku wybranych wiadomości, nacisnąć przycisk "Więcej" i wybrać opcję "Filtruj wiadomości tego typu".

Blokowanie nadawców w Gmail i automatyczne usuwanie spamu

Tworzenie filtrów w Gmailu

Na następnym ekranie można zdefiniować dodatkowe kryteria wiadomości, których nie chcemy widzieć w swojej skrzynce. Po kliknięciu "Utwórz filtr na podstawie tych kryteriów wyszukiwania" otwiera się kolejny ekran, gdzie można wybrać automatyczne usuwanie wiadomości.

Blokowanie nadawców w Gmail i automatyczne usuwanie spamu

Automatyczne usuwanie wiadomości

Co prawda ustawienie filtru jest nieco bardziej czasochłonne niż kliknięcie jednego przycisku blokującego nadawcę i umieszczającego jego wiadomości w spamie, ale dla wielu użytkowników Gmaila w przeglądarce takie rozwiązanie może okazać się przydatniejsze.

Blokowanie może być za to wygodnym rozwiązaniem wśród użytkowników mobilnych. Ta funkcja powinna niedługo pojawić się w aplikacji do Androida, gdzie filtry są niedostępne.